INSPIRACJA WARSZAWA BIAŁOŁĘKA

Aktualności i wydarzenia

20 września 2013
Podsumowanie tygodnia ekologicznego

W dniach 16 - 19 września we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia ekologiczne. Koło Małego Ekologa ma na celu uświadamiać i edukować najmłodszych mieszkańców świata z zakresu zanieczyszczeń środowiska wynikających z niewłaściwej działalności człowieka, a przede wszystkim ma propagować działania, które ochronią naszą biedną Ziemię przed nami samymi. Tematy poruszane na zajęciach będą dotyczyły oszczędzania energii, rozsądnego korzystania z wody, a także segregacji odpadów i innych ważnych dla naszej planety działań.
Celem wrześniowych zajęć było wdrożenie dzieci do tematyki związanej z ekologią, dlatego, w tym miesiącu Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę o pojęcia: EKOLOGIA, EKOLOG. Podczas Koła grupy dowiedziały się, jakie działania i zjawiska szkodzą otaczającej nas przyrodzie, wysłuchały tematycznych utworów literackich, a także wykonały plakaty propagujące ekologię pod hasłami: ŚMIECI WYRZUCAM DO KOSZA, NIE CHCEMY TAKIEJ ZIEMI. Najstarsze grupy przedszkolne stworzyły KODEKS EKOLOGA, który zdobi przedszkolne ściany i przypomina wszystkim, o tym, iż los Ziemi jest w naszych rękach.
Podsumowaniem zajęć była akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA, w której udział wzięły dwie grupy "0". Przedszkolaki wyposażone w niezbędne akcesoria (worki, rękawice) ruszyły w świat. Dzieci z wielkim zaangażowaniem robiły porządki na terenie przedszkola i w jego okolicy. Kolejnym punktem sprzątania był ogródek przedszkolny, w którym robiliśmy jesienne porządki.
Najmłodsze grupy także miały ręce pełne roboty, wraz ze swoimi Paniami segregowały zabawki w swoich salach i zadbały o czystość na placu zabaw.
Wszyscy spisali się na medal i z pewnością zasługują na miano PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ PRZYRODY!